Ne pirmą kartą yra aptarinėjama, kaip mintys įtakoja mūsų nuotaiką, požiūrį ir elgesį. Tai, kaip Jūs suvokiate savo santykius, darbinę situaciją ir apskritai pasitenkinimą gyvenimu, tai ką mes sau kartojame, nulemia mūsų dabartį ir ateitį. Tai taikoma ir finansinei situacijai.
Norite tikėkite, norite ne, bet egzistuoja psichologija, kaip mes taupome ar leidžiame pinigus (nebūtinai savo). Tai, kaip mes mokame mokesčius, taupome „juodai dienai“, ar kelis eurus atidedame pensijai, vidinis mūsų balsas diktuoja, kokiu finansiniu keliu mes einame. Kur mes atsiduriame dažniausiai diktuoja mūsų vidinis balsas.
Gera naujiena ta, kad mes galime kontroliuoti savo mintis. Bet kuriuo momentu, mes galime nuspręsti į daiktus žiūrėti kitaip. Jei tenka nukrypti nuo tikslo, mes galime grįžti atgal į finansinio stabilumo ir saugumo „orbitą“, ir tai priklauso tik nuo mūsų pačių. Nepaisant to, svarbu atkreipti dėmesį į savo mintis, kurios gali mus vesti netinkama linkme.
Aš turiu turėti tai, ką kiti turi. Bandymas lygiuotis į „selebričius“ yra didžiulė klaida. Na ir kas, kad ji/s turi labiau blizgantį automobilį, nei tu. Kam svarbu, jog Jo Harlėjus kainuoja daugiau nei tavo butas/namas? Tikimybė, kad tavasis „selebritis“ yra skoloje iki kaklo, ir keliasi kiekvieną rytą su mintimi, ar nepasirodys antstoliai prie durų. Nepaisant visko, iš tikrųjų, niekam neįdomu, ką tu turi. Visi yra pernelyg užkimšę mintis galvodami apie tai, ko jie neturi.
Aš galiu už tai mokėti vėliau. Tai nevisai tinka nekilnojamo turto įsigijimui, tačiau greitųjų kreditų klestėjimas rodo, jog žmonių noras turėti čia ir dabar, juos įvelia į didelius sunkumus. Jei tau nepavyksta sumokėti iš karto, ar atsiskaityti per mėnesį – nepirk.
Aš per jauna/s galvoti apie pensiją. Tu niekada nesi per jauna/s taupyti pensijai. Įvertink tai, jog atidėtas 1000 eurų, kai tau yra dvidešimt, su 10 procentų metinių palūkanų (labiau hipotetiniai skaičiai), reikštų beveik 73 000 eurų, kai tau 65. Ta pati suma atidėta, kai tau yra 50, tepriaugs iki 4200 eurų, kai tu būsi to paties amžiaus. Tai dėl sudėtinių palūkanų. Pasidomėk tuo!
Neturiu papildomų finansų taupymui. Tai yra, greičiausiai, didžiausias MELAS, kurį mes kartojame sau. Dažniausiai visi gali surasti lėšų atidėti savo pensijai. Garantuotai, jums gal teks nustoti valgyti kavinėje dešimt kartų per savaitę, ar sutikti nepirkti naujų chromuotų ratų savo automobiliui, bet Jūs papildomų pinigų savo biudžete atrasite.
Turėkite omeny, kad tai yra tik keletas dalykų, kuriuos mes kartojame sau, kurie mus stabdo nuo finansinio stabilumo. Pirmas žingsnis yra sustoti ir įsiklausyti į savo vidinį balsą, ir tai, ką jis diktuoja – taupyti, ar „taškyti“ Toks žingsnis, neabejotinai, ilgainiui atsipirks. Patikėkite.