Terminas „Vidinė ramybė“ referuoja tuo pačiu į proto ramybę (peace of mind), kas tuo pačiu reiškia ir ramumo būseną, stabilumo, nusiraminimo, jokio streso ir laimingumo, arba paprasčiausios laimės. Išlaikyti vidinę ramybę, chaotiškoje ir greitai besikeičiančioje kasdienybėje, gali tikrai būti sunku, bet mes turime siekti vidinės ramybės norėdami išlikti sveikais. Tai ne tik kenkia fiziniam būvui, tačiau paverčia mus ir psichiškai nestabiliais. Mums pradeda trūkti koncentracijos, o tuo pačiu mes esame susierzinę. Vidinė ramybė, kuri yra pasiekiama meditacijos ir kvėpavimo pratimais, padeda nuraminti mintis ir padidinti koncentraciją.
Vidinės ramybės paieškos dažniausiai yra siejamos su religijomis, ypatingai Budizmu ir Induizmu. Jos kreipia didžiausią dėmesį į psichinę/psichologinę pusiausvyrą ir vidinės ramybės išlaikymą. Pagal Budizmą, ramus žmogus yra arčiau Dievo, negu tas, kuris yra psichiškai labiau strese, frustracijos būsenoje ar susierzinęs. Gali būti neįmanoma pasiekti ramybės būsenos per kelias dienas, ypatingai jei gyvenimo stilius yra greitas, stresinis ar kompleksiškas. Tačiau, vidinės ramybės siekimas yra pokyčiai mintims ir jausmams. Siekis vidinės harmonijos neapsieina be minčių kontrolės. Turite nuraminti savo protą, kad jis savęs stresu nežalotų. Visada jaučiant pyktį ar susierzinimą, prisiminkite du žodžius „vidinė ramybė“ ir tuo pačiu giliai įkvėpkite. Tai savaime leis jums pasijusti lengviau (lengvesniais).
Sukurkite harmonija su daiktais/dalykais, kurie jus erzina. Kaip pavyzdžiui, jus erzina faktas, kad jūsų namų tvarkytoja, namus sutvarko ne taip, kaip jūs iš tiesų norėtumėte. Pasikalbėkite su savo namų tvarkytoja, paaiškinkite jai/jam apie valymo reikalavimus, ir išsiaiškinkite, kur slypi problema. Nepaisant to, tokie dalykai neturėtų paveikti jūsų vidinės ramybės būsenos. Daugelis žmonių tebekovojo su dalykais, kurie jiems kelia stresą ar nerimą. Galbūt tai, ko jie nesuvokia yra faktas, kad vyksta kova, ir kovoje visada būna atsakas (kova tęsiasi)
Kartą sutarus su protu ir širdimi, varyti nerimą šalin, pusiausvyra gali būti pasiekta, gyvenimas supaprastėja, dauguma žmonių pasijaučia, jog dalykai dėl kurių buvo stresuojama iš tiesų yra neverti dėmesio. Tai tiesiog tebuvo jų būdas susijaudinti, stresuoti ir elgtis hiperaktyviai. Kai tik asmenys pradeda praktikuoti smulkius pokyčius savo gyvenimuose, meditaciją, minčių ir elgesio kaitą, jie supranta, kad vienu žingsniu arčiau prie vidinės ramybės.
Pokyčiai vyksta nuolat, tačiau keisti save ir savo įpročius daugeliu atveju yra sunku ir netgi skausminga. Tai turėtų būti laipsniškas procesas. Pradžia gali būti – keltis anksčiau ryte, užsiimti meditacija ir kvėpavimo pratimais. Siekite vengti skubos visame kame. Būkite punktualūs ir venkite bet kokios tinginystės. Skirkite daug laiko poilsiui ir laisvalaikio veiklai. Svarbu praleisti nemažai kokybiško laiko su savimi. Praleiskite bent valandą su savimi per dieną, kai atidedate mobilų telefoną, kompiuterį ar bet kokio kito tipo komunikacijos prietaisus į šoną. Vystykite tikėjimą ir atkaklumą, kurie yra smarkiai paveikiantys mintis/protą. Įsivaizduokite taikų gyvenimą ir laikykite lūkesčius minimaliame lygmenyje. Išlikite laimingais, padėkite kitiems, paleiskite stresą ir mėgaukitės džiaugsmu ir jūs savaime suprasite, kas yra vidinė ramybė!